14-sto i 16-sto calowe, nowe Macbooki Pro to, między innymi, sprzet, który pokazało Apple na konferencji Unleashed 2021.

Nowe Macbooki Pro dostępne będą w wersjach z 14-sto i 16-sto calową matrycą. Nowe komputery Apple pozbawione są touchbara, ale mają porty HDMi, trzy porty Thunderbolt, slot na kartę SD i wyjście słuchawkowe. Jak pisze Apple (a jakże), to najpotężniejsze Macbooki w historii, wyposażone w chipy M1 Pro i M1 Max. Komputery dostępne będą od 26 października, a ich cena zaczyna się od 10799 złotych.

W czipie M1 Pro wydajność architektury M1 wchodzi na nowy poziom. Profesjonalny użytkownik ma do dyspozycji nawet 10 rdzeni CPU, nawet 16 rdzeni GPU, 16-rdze­niowy system Neural Engine i dedykowane silniki do kodowania i dekodowania multimediów, które obsługują kodeki H.264, HEVC i ProRes. Taki sprzęt z łatwością udźwignie najambitniejsze projekty, podaje na swojej stronie Apple.

Na zdjęciu komputery Macbook Pro 2021

 

Ekrany nowych Macbooków stworzone są w technologii ProMotion z czestotliwościa odświeżania 120 Hz. Podświetlenie matrycy stanowią z kolei mini ledy, takie, jakie znamy juz z Ipada Pro w wersji 2021.

Do Macbooków wraca również ładowanie typu MagSafe w wersji 3. Apple podaje, że dzięki ulepszonej technologii ładowania w pół godziny uzyskamy naładowanie baterii do 50 procent.

Na zdjęciu nowe AirPodsy oraz głośniki HomePod mini

Oprócz komputerów Apple na wczorajszej konferencji zaprezentowało również nowe AirPodsy oraz nowe HomePody mini (także w kolorach żółtym, pomarańczowym i niebieskim). Apple obiecuje, ze na jednym ładowaniu słuchawek działać będą aż do 6 godzin. 

Jeśli będziecie mieli 4,99 dolara na zbyciu możecie również, już niedługo (ale na razie nie w Polsce) włączyć sobie abonament za pomocą którego obsłużycie Apple Music za pomocą Siri.