CD Projekt przejął większościowy pakiet studia The Molasses Flood z Bostonu. Polacy w przyszłości mają jeszcze opcję wykupu całości firmy z Bostonu.

Studio The Molasses Flood powstało w 2014 roku. Stworzyli je dawni członkowie zespołów pracujących przy takich tytułach jak Bioshock, Halo, czy Guitar Hero & Rock Band. Pewnie nie będziecie kojarzyć, ale The Molasses Flood odpowiedzialne jest za takie tytuły jak The Flame in the Flood i Drake Hollow.


Na razie CD Projekt przejął 60 procent akcji studia, które będzie pracować w pełni autonomicznie. Polski deweloper ma jednak opcję wykupu pozostałej części akcji w przyszłości i wtedy doszłoby zapewne do pełnego wchłonięcia bostońskiego studia przez CD Projekt Red. The Molasses Flood, wedle tego co przekazano w komunikacie, pracować będzie nad własnymi projektami, ale z wykorzystaniem technologii od CDP.

W marcu tego roku CD Projekt poinformował o przejęciu inne studia, kanadyjskiego Digital Scapes. Kanadyjczycy są czwartym studiem CD Projektu, po oddziałach w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. To grupa kilkunastu fachowców specjalizujących się w projektowaniu rozgrywki wieloosobowej, programowaniu i animacji na wszystkie główne platformy gamingowe.