Po tym, jak tajna agencja z siedzibą w Nowym Jorku zostaje zaatakowana przez pozaziemskie siły, obejmujesz funkcję jej nowej dyrekcji i walczysz o odzyskanie kontroli. Control dziś po raz kolejny za darmo na Epic Games.

Control był już dostępny w ramach darmowych gier na Epic Games przez jeden tydzień czerwca zeszłego roku. Teraz wraca w grudniowej promocji w której, przez 15 kolejnych dni, Epic codziennie rozdaje za darmo większe bądź mniejsze hity. Control jest już jedenastym tytułem z tej serii.

Ta trzecioosobowa gra akcji stworzona przez studio Remedy Entertainment postawi przed Tobą nie lada wyzwanie. Musisz posiąść nadprzyrodzone umiejętności, opanować posługiwanie się w pełni modyfikowalną bronią i poradzić sobie z dynamicznie reagującym otoczeniem podczas walki w pełnym realizmu, nieobliczalnym świecie. Centralną postacią w grze jest Jesse Faden, która oswaja się z rolą dyrektorki agencji, poszukując odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Świat Control ma do opowiedzenia swoją własną historię, podobnie jak sprzymierzeńcy, których Jesse napotka na swojej drodze. Współpracując z innymi agentami, bohaterka wpada na trop dziwnych eksperymentów i sekretów.

Control to gra z 2019 roku, w normalnej dystrybucji kosztuje 119 zł.