Disney Plus zakończyło rok z dość dobrym wzrostem ilości subskrybentów. Zapewne udział w tym miał okres świąteczny.

W trzy miesiące Disney Plus przybyło ponad 10 milionów klientów. Platforma zakończyła rok 2021 z wynikiem 129,8 milionów subskrypcji. To o 37 procent więcej, niż na zakończenie roku 2020.

Rosną także inne platformy należące do koncerny Disney. ESPN Plus zyskało aż 76 procent w stosunku rok do roku, a Hulu osiągnęło wynik ponad 45 milionów subskrybentów. Przychody za ostatni kwartał Walt Disney Company, ten zakończył się 1 stycznia 2022 roku, wyniosły 21,82 miliarda dolarów i były wyższe od tych, jakie przewidywali eksperci Wall Street Journal. To również o 34 procent lepszy wynik, niż na zakończenie tego samego okresu rok wcześniej.

Na raport dotyczący ilości klientów i poziomu przychodów entuzjastycznie zareagowali inwestorzy. Po opublikowaniu raportu wartość akcji Disney’a doszła do poziomu 156 dolarów.

Disney Plus w Polsce

Pod koniec stycznia Disney ogłosił listę krajów w których platforma pojawi się oficjalnie latem tego roku. Na liście, wśród łącznie 42 krajów, jest również Polska. Obecnie Disney Plus subskrybować można w 18 krajach.

Disney+ to usługa streamingowa, będąca domem dla filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, National Geographic oraz wielu innych. Na wybranych rynkach zawiera także ogólnorozrywkowe treści w ramach marki Star. Disney+, jako flagowa usługa streamingowa The Walt Disney Company, jest częścią Disney Media & Entertainment Distribution. Usługa oferuje wolną od reklam i stale powiększającą się kolekcję oryginalnych treści oferowanych na wyłączność, w tym filmów pełnometrażowych, dokumentów, serii animowanych i live-action oraz pozycji krótkometrażowych. Oprócz dostępu do niepowtarzalnego zbioru telewizyjnej i filmowej rozrywki Disneya, Disney+ jest także domem najnowszych produkcji The Walt Disney Studios. A dzięki marce Star, oferuje także dostęp do najświeższych tytułów 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight i innych. 

{loadmoduleid 1123}