Według wielu niezależnych doniesień Elon Musk ponownie sprzedaje akcje Tesli. Najbogatszy człowiek na świecie miał w ostatnim czasie pozbyć się prawie 8 milionów udziałów swojej firmy.

Pomiędzy 5 a 9 sierpnia Elon Musk sprzedał 7,92 miliona akcji Tesli, co miało przynieść mu około 6,88 miliarda dolarów. Jeszcze kilka miesięcy temu, również po sprzedaży akcji swojej firmy twierdził, że nie zamierza ich sprzedawać więcej. 

Zdaniem ekspertów taki krok jest pokłosiem nieudanej transakcji kupna serwisu Twitter. Musk zobowiązał się najpierw do kupna całego serwisu, aby następnie sukcesywnie wycofywać się z tej transakcji pod pozorem nieotrzymania od Twittera żądanych raportów dotyczących ilości faktycznych kont użytkowników w serwisie. Twitter pozwał Muska za te działania. Szef Tesli koncentruje gotówkę w przypadku, gdyby został zmuszony do sfinalizowania zawartej wcześniej umowy przedwstępnej. Na Twitterze napisał również, w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników, że zamierza w przyszłości odkupić akcje Tesli.

Musk rozważa również, w zależności od tego jak zakończy się batalia z Twitterem, założenie własnego serwisu podobnego do Twittera. Miałby nosić nazwę x.com.

{loadmoduleid 1123}