Tuż po świętach Wielkiej Nocy premierę będą mieć pierwsze kwietniowe nowości komiksowe od Egmontu.
W kwietniu pierwsze, komiksowe nowości Egmontu premierę będą mieć tuż po świętach Wielkiej Nocy (12 kwietnia). Będzie to trzynaście albumów, wśród których znajdą się superbohaterowie (Batman), klasyczne postacie Disneya (Myszka Mickey), klasyczne postacie komiksu (Garfield), ale również nie zabraknie czegoś dla miłośników mitologii. Przedstawiamy pierwszą część propozycji Egmontu na ten miesiąc.
W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Ziarno szaleństwa, tom 7
Siódmy tom (cykl 1) słynnej serii o przygodach młodego herosa Bragona i jego ukochanej księżniczki Mary.
Zakon Znaku rośnie w siłę, a jego zbrojne zagony pustoszą ziemie ostatnich broniących się marchii. Aby przeciwstawić się krwawym rządom fanatyków oraz nie dopuścić do obudzenia mrocznego boga Ramora, Mara studiuje Księgę Bogów. Tymczasem Bragon tworzy oddziały mające walczyć z Zakonem. Niedługo potem waleczny rycerz musi ruszyć na pomoc księżniczce, z którą nie rozstał się w zgodzie…
Serię o Bragonie tworzy zespół francuskich autorów: scenariusz jest dziełem urodzonego w 1946 roku Serge’a Le Tendre’a (współautora m.in. Labiryntów i Misji Wietnam) i o pięć lat młodszego Régisa Loisela (Piotruś Pan, Skład główny), a za rysunki w poszczególnych tomach odpowiadają różni graficy – w tym epizodzie jest to urodzony w 1981 roku David Etien, znany polskiemu czytelnikowi z serii Czwórka z Baker Street.
Zagłada Gotham
Przerażające połączenie ikony amerykańskiego komiksu i lovecraftowskiego horroru! Gotham, rok 1928. Minęło dwadzieścia lat, odkąd szaleniec zamordował rodziców młodego Bruce’a Wayne’a, spadkobiercy jednej z najstarszych fortun w mieście. Wkrótce potem Bruce uciekł przed rzezią Gotham i głosem ostrzegającym go, by przygotował się na nadchodzący świat. Teraz Bruce Wayne powrócił. A za nim wróciło piekło… To niezwykłe, ponadczasowe dzieło zostało stworzone przez scenarzystów Mike’a Mignolę, uznanego twórcę Hellboya, i Richarda Pace’a (Robert E. Howard’s Savage Sword) oraz rysownika Troya Nixeya (Harley Quinn).
Hellblazer, Mike Carey, tom 2
Drugi tom opowieści o Hellblazerze w wydaniu Mike`a Careya. John Constantine nie ustaje w walce z siłami zła, które do tej pory udawało mu się mniej lub bardziej skutecznie trzymać z dala od Ziemi. Teraz jednak wrota między naszym światem a zaświatami zostały otwarte, a bestia nazywana Psem Cienia przedostała się przez nie, wywołując wybuchy przemocy i szaleństwa u wszystkich, którzy mieli nieszczęście stanąć na jej drodze. Czy Johnowi uda się ponownie pokonać zło, czy jedna tym razem ulegnie wobec przewagi wroga? „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria imprintu Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. Mike Carey kontynuuje ukazywanie Hellblazera jako maga o wielu twarzach. Podobnie jak Brian Azzarello, poprzedni scenarzysta tej serii, Carey nie zapomina o brytyjskich korzeniach postaci i otwiera czytelnikom drzwi do tej sfery życia Johna Constantine`a, która wciąż nie jest im znana: jego rodziny i przyjaciół. Autorami rysunków do tego tomu są m.in. Marcelo Frusin (Loveless) i Steve Dillon (Kaznodzieja).
Świat Mitów. Tezeusz i Minotaur
Kolejny tom serii Świat mitów – komiksów opartych na greckiej mitologii oraz wybitnych dziełach starożytności. Mit o Tezeuszu i Minotaurze opowiada historię największego ateńskiego bohatera, syna władcy Aten Egeusza i księżniczki Trojzeny Ajtry – Tezeusza. Wychowywany przez matkę, dopiero po osiągnięciu dojrzałości poznał prawdę o swoim ojcu i wyruszył do Aten, by go poznać. Po drodze pokonał trzech zbójów, napadających na podróżnych i do miasta wkroczył jako bohater. W chwili jego przybycia zbliżał się termin oddania władcy Krety Minosowi kolejnej części haraczu – siedmiorga ateńskich dziewcząt i siedmiorga chłopców, którzy mieli zostać rzuceni na żer mieszkającemu w labiryncie pól człowiekowi, pół bykowi Minotaurowi. Tezeusz zgłosił się na ochotnika i popłynął z resztą młodzieży na Kretę z zamiarem pokonania potwora…
Pomysłodawcą serii Świat mitów i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem włoskiego artysty Mauro de Luki.
Myszka Miki. Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów
Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę.
Miki i Minnie mieszkają w królestwie rządzonym przez dobrego władcę Władysława Łasucha. Pewnego dnia wybierają się na piknik i wtedy Minnie trafia do domu czarodzieja… Tak rozpoczynają się przygody, podczas których bohaterowie będą musieli walczyć w turnieju rycerskim, uciekać przed smokiem, a przede wszystkim stawić czoło armii Czarnych Piotrusiów! Skąd się wzięło aż tylu strasznych Piotrusiów? O to trzeba by zapytać nieostrożne myszki z naszej opowieści…
Scenariusz albumu napisał belgijski twórca Jean-Luc Cornette, ceniony za zróżnicowane tematycznie one-shoty i krótkie serie, m.in. Klimt, Un million d’éléphants czy Arthur et Janet. Rysunkami zajął się libański, mieszkający we Francji grafik Thierry Martin, znany z takich opowieści jak seria dla dzieci Myrmidon czy adaptacja średniowiecznych utworów o lisie złoczyńcy Le roman de Renart.
Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 14
Być może Garfield zrodzony jest do drzemek (musi codziennie przymknąć oko na jakieś osiemnaście godzin), ale kiedy się budzi, jest gotów do działania… Wykasłuje gigantyczny kłaczek, uwalnia zabójcze beknięcie czy chłoszcze Jona językiem (oczywiście językiem Odiego). To tylko dziecinna zabawa dla słynnego kocura.
Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i jego poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem – ponieważ nigdy dosyć zabawy.
Kid Lucky. Podążaj za strzałą, tom 4
Czwarty tom serii o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Trudno uwierzyć, że z postrzelonego i nieposłusznego Kida wyrośnie kiedyś wzorowy stróż porządku Lucky Luke. Ale na razie, dopóki jest dzieckiem, większość psot uchodzi mu płazem, a kiedy przeskrobie coś naprawdę poważnego, woli uciec przed ciocią Marthą na koniec świata, niż wpaść w jej silne ręce. Jedno jest pewne: Kid marzy o życiu kowboja i pod czujnym okiem doświadczonego Sama szkoli się do tego zawodu. Tyle że nauka na prerii bywa męcząca i bolesna!
Cykl o Lucky Luke’u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke’a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak Big Twin czy Esmeralda.
Wktórce zapowiedzi kolejnych nowości.
{loadmoduleid 1123}
Zobacz więcej