Marvel ogłosił, że w przygotowaniu jest nowa seria komiksów o Punisherze. Znanym antybohaterem nie będzie już jednak Frank Castle.

Ostatnim numerem komiksu Punisher No More na początku czerwca Marvel pożegnał się z Punisherem. Tak w zasadzie wtedy myśleliśmy i częściowo jest to prawda. Nowym Punisherem nie będzie już bowiem Frank Castle, który od 50 lat zabijał w najwymyślniejszy sposób na kartach komiksu swoich wrogów. Nowy Punisher to Joe Garrison.

NA Comic-Conie w San Diego Marvel ogłosił wydanie nowej serii komiksów pod tytułem Punisher, których scenariusze napisze David Pepose, a rysunki stworzy Rod Reis. Bohater będzie inny, ale zemsta pozostanie ta sama, powiedział Pepose. Nowym Punisherem będzie były agent T.A.R.C.Z.Y (S.H.I.E.L.D), Joe Garrison. Pierwszy numer nowej serii pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już 8 października.

Na grafice postać nowego Punishera

Wraz ze zniknięciem Castle’a uważano, że Marvel zabił tę postać, która przez lata była drobnym kamyczkiem w bucie wydawnictwa z uwagi na swoją niesamowitą brutalność. Okazało się, że psy wieszano na Marvelu niesłusznie, a Punisher powraca z nową historią,a jeśli wierzyc słowom scenarzysty, nowa postać nie straci niczego na swojej drodze do realizacji celu, jakim jest zemsta.

Postać punishera stworzyli Gerry Conway i rysownicy John Romita Sr. i Ross Andru, a imię wymyślił mu sam Stan Lee. Choć był (od pewnego czasu) główną postacią komiksów, to trudno nazwać go było bohaterem. Po raz pierwszy pojawił się w 1974 roku w 129. zeszycie serii The Amazing Spider-Man. Oryginalny Punisher naprawdę nazywał się Frank Castle i był byłym wojskowym, któremu wymordowano rodzinę, wskutek czego stał się jednoosobową armią, mordującą w akcie zemsty, na przeróżne sposoby i z pomocą wszelkiej dostępnej na świecie broni, mafiozów i innych złoczyńców i zwyrodnialców. 

Okładka nowego komiksu o Punisherze