Katowice zapraszają wszystkich fanów gier wideo i gamingu do Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink na spotkanie Gamingowe Katowice, które odbędzie się 6 grudnia od godz. 16. O tym, że Katowice są stolicą polskiego gamingu i e-sportu nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Miasto od lat jest gospodarzem jednego z największych na świecie turniejów e-sportowych Intel Extreme Masters, a na Nikiszowcu powstanie wkrótce Hub gamingowo-technologiczny.

W Katowicach chcemy tworzyć klimat dla rozwoju gamingu i integrować to środowisko. Pokazujemy też, że gry komputerowe to część kultury i wschodząca branża, która cały czas powiększa swój udział w rynku. Dlatego stawiamy na różne aktywności związane z gamingiem i jedna z nich to kolejna edycja Gamingowych Katowic. W tym roku odbędzie się ona kilka dni przed inauguracją Europejskiego Miasta Nauki. Chcemy również rozmawiać o grach jako o przedmiocie badań i zainteresowania naukowców, dlatego do współpracy zaprosiliśmy nowoutworzone Centrum Badań Groznawczych, które działa na Uniwersytecie Śląskim. Jestem przekonany, że przygotowane panele i wykłady pozwolą na spojrzenie na gry komputerowe również z tej perspektywy – zachęca do udziału Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Tegoroczna, druga edycja Gamingowych Katowic została przygotowana wspólnie z Centrum Badań Groznawczych Uniwersytetu Śląskiego, które stanowi przestrzeń dialogu pomiędzy badaczami różnych dyscyplin naukowych, zajmujących się grami komputerowymi ze swojej perspektywy. Przygotowane panele będą dotyczyć więc zagadnień kulturowych, edukacji growej, znaczenia muzyki w grach komputerowych, ale również poruszone zostaną tematy wykorzystania sztucznej inteligencji w grach.

Agenda prezentuje się następująco:

  • 16.00 – 17.15 – Panel dyskusyjny o grach w kulturze, kulturze gier i edukacji growej –  Agnieszka Kliś-Brodowska i Michał Kłosiński (Uniwersytet Śląski), Aldona Rosner (Politechnika Śląska), Dominik Koziarski (Little Bit Academy) oraz Marcin Pałys (Esports Association);
  • 17.15 – 18.00 – Parę słów o historii i znaczeniu muzyki w grach – Tomasz Bonikowski (Uniwersytet Śląski)
  • 18.00 – 18.45 – AI w gamedev – zagadnienia prawne – adwokat Maciej Niezgoda (Uniwersytet Śląski)
  • 18.45 – 20.00 – Networking

Po raz drugi zapraszamy do Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink społeczność związaną z gamingiem. To nie tylko gracze, ale również osoby, które na co dzień pracują w tym sektorze. Chcemy tworzyć przestrzeń do rozmowy o grach komputerowych pod różnymi względami – biznesowym, edukacyjnym czy naukowym. Mamy nadzieję, że Gamingowe Katowice staną się cyklicznym spotkaniem, a data 6 grudnia dla społeczności gamingowej w Katowicach będzie kojarzyła się właśnie z tym wydarzeniem – podkreśla Mariusz Jankowski, naczelnik wydziału obsługi inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice.

Dla uczestników spotkania zorganizowana zostanie również OLD SCHOOL GAME ZONE, gdzie będzie można zagrać w stare gry na sprzęcie dostarczonym przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Wydarzenie, które odbędzie się w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink przy ul. Teatralnej 17a jest bezpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy i limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonywać przez stronę internetową Rawa-Ink.

{loadmoduleid 1123}