Pierwsza część komiksowych nowości od wydawnictwa Egmont w tym miesiącu pojawi się w sprzedaży jutro, tj. 14 lutego. 

Historia SF

Scenariusz: Xavier Dollo
Rysunki: Djibril Morissette-Phan
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twardaObjętość: 240 stron
Format: 193×260
Cena okładkowa: 129,99 zł
ISBN: 978-83-281-6192-4
Język oryginału: francuski
Seria: Historia SF
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Okładka komiksu Historia SF

Dziś science fiction jest obecne wszędzie, nie tylko w literaturze, ale także w filmach, grach wideo, a nawet w życiu codziennym. Kto wymyślił słowo „science fiction”? A słowo „robot”? Kim są wielcy autorzy tego gatunku? Które dzieła trzeba przeczytać?

Ta kompleksowa historia science fiction opowiedziana w formie komiksu w fascynujących szczegółach kreśli jej dzieje od początków gatunku aż do czasów współczesnych. Dzięki temu graficznemu przewodnikowi – zrealizowanemu przez scenarzystę i historyka Xaviera Dollo i rysownika Djibrilego Morissette-Phana („All-New Wolverine, X-Men: Gold”, „Star-Lord”) – każdy czytelnik będzie mógł z łatwością odnaleźć się w świecie wizjonerskich twórców, którzy, od Asimova, przez Lema, do Zelaznego, odcisnęli swoje piętno piętno w rozwoju science fiction.

Ponadto obszerny tekst Tomasza Kołodziejczaka poświęcony rozwojowi SF w Polsce.

Świat Akwilonu. Elfy – Ostatni Cień, tom 8

Scenariusz: Olivier Peru
Rysunki: Stéphane Bileau
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 52 strony
Format: 215×290
Cena okładkowa: 34,99 zł
ISBN: 978-83-281-6658-5
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Świat Akwilonu. Elfy – Ostatni Cień, tom 8

Ósmy tom serii fantasy o elfach ze świata Akwilonu. Wyspy Białych Elfów zostały spustoszone przez piratów, ale jeden z ocalałych członków plemienia, Fall, kontynuuje misję ochrony zagrożonych gatunków. Wraz ze swoim ogromnym smokiem Ostatnim Cieniem staje się postrachem złoczyńców i przechodzi do legendy. A że na legendach można zbić majątek, grupa bezwzględnych najemników postanawia schwytać słynnego elfa i jego brata smoka…

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni francuscy autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem tego uniwersum: scenarzysta Olivier Peru (serie fantasy „Mjöllnir” i „Shaman”, cykl ezoteryczny „In Nomine”) oraz rysownik Stéphane Bileau, znany w Polsce z opowieści fantasy w realiach arturiańskich „W poszukiwaniu Graala”.

Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i powstają kolejne tomy.

Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Ligi chaosu, tom 3

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Szymon Kudrański, Emanuela Lupacchino, Sanford Greene
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena okładkowa: 59,99 zł
ISBN: 978-83-281-6531-1
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Okładka komiksu Uniwersum DC. Liga Sprawiedliwości – Ligi chaosu, tom 3

Wstrząsające zakończenie opowieści Briana Michaela Bendisa o Lidze Sprawiedliwości. Liga i Mroczna Liga łączą siły, aby chronić świat przed wiecznym chaosem! Xanadoth, pierwsza Władczyni Chaosu, powróciła do krainy śmiertelników. Włada mocami wypaczającymi rzeczywistość i pragnie wziąć odwet na całym uporządkowanym świecie! Opętała Czarnego Adama, a na cel wzięła także Władcę Ładu, Doktora Fate’a! Chce zasiać nieufność i rozpacz w szeregach obu drużyn! Ligi muszą się nauczyć współdziałać, aby mieć choć cień nadziei na przetrwanie! Oprócz tego we współczesnym uniwersum DC pojawia się jedna z najciekawszych postaci wymyślonych przez legendarnego twórcę komiksowego Jacka Kirby’ego – OMAC.

Opowieść Briana Michaela Bendisa zilustrowali Szymon Kudrański, Emanuela Lupacchino, Sanford Greene i wielu innych rysowników.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Justice League” #72–74 i „Justice League” 2022 ANNUAL.

Mój pierwszy komiks 5+ Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Wspólne życie, tom 3

Scenariusz: Brigitte Luciani
Rysunki: Eve Tharlet
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda z gąbką
Objętość: 32 strony
Format: 216×285
Cena okładkowa: 39,99 zł
ISBN: 978-83-281-5372-1
Język oryginału: francuski
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Okładka komiksu Mój pierwszy komiks 5+ Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Wspólne życie, tom 3

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki z panem Borsukiem i panią Lisicą!

Po emocjach i drzewach rodzina Borsuków i Lisów przedstawia nam szerszy, ale bardzo ważny temat – wspólne życie. Wolność, braterstwo, równość, tolerancja to pojęcia wyjaśniane małym dzieciom w zabawny i edukacyjny sposób. Podczas tej historii dzieci będą mogły się zastanowić, jak można wspólnie podjąć decyzję pomimo różnic między ludźmi, co jest doskonałym wprowadzeniem do życia w społeczeństwie.

To trzecia tematyczna książka – zabawna i pełna anegdot – ze świata rodziny Borsuków i Lisów. Wspaniała rodzinka!

Światła Północy. Drzewo portalu – część II, tom 6

Scenariusz: Malin Falch
Rysunki: Malin Falch
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony
Format: 148×210
Cena okładkowa: 49,99 zł
ISBN: 978-83-281-6168-9
Język oryginału: norweski
Seria: Światła Północy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

 

Okładka komiksu Światła Północy. Drzewo portalu – część II, tom 6

Nadszedł czas ostatecznego starcia! Sonja rusza na ratunek Espenowi, którego Wikingowie chcą rzucić na pożarcie wężowi morskiemu. W tym czasie stryj Henrik szuka sposobu, aby zabrać ją z powrotem do Røros. Jednak droga do domu wiedzie przez drzewo portalu… i jest dobrze strzeżona.

„Światła Północy” autorstwa Malin Falch to komiks z gatunku portal fantasy, pełnymi garściami czerpiący z norweskiego folkloru. Seria zdobyła liczne prestiżowe nagrody i trafiła na półki księgarń w aż dwunastu krajach!

Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka, tom 3

Scenariusz: Silvia Bencivelli, Piero Genovesi, Luca Pagani, Chiara Segré, Andrea Vico, Jacopo Olivieri, Tea Orsi
Rysunki: Denise Shimabukuro, Danilo Loizedda, Marco Palazzolo, Marino Gentile
Przekład: Maria Białek
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 215×290
Cena okładkowa: 34,99 zł
ISBN: 978-83-281-6409-3
Język oryginału: angielski
Seria: Nauka z komiksem
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: popularno-naukowy

Okładka komiksu Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka, tom 3

Tom trzeci „Genetyki i ewolucji” z serii „Nauka z komiksem” dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Stich i jego przyjaciele przekonują się, że skutki działania miotacza promieni ewolucji wynalezionego przez Jumbę mogą być nieprzewidywalne. Trafiony takim promieniem David zmienia się wręcz nie do poznania. Jak to się skończy? Poznaj naszych przodków i etapy ich ewolucji. Dowiedz się, co to jest epigenetyka i jak Homo sapiens przez wieki podbijał świat.

Czarodziejki W.I.T.C.H., tom 12

Scenariusz: Gaja Arrighini, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Giorgio Ferrari, Silvia Gianatti, Paola Mulazzi
Rysunki: Davide Baldoni, Monica Catalano, Antonello Dalena, Lucio Leoni, Elisabetta Melaranci, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Stefano Turconi, Daniela Vetro, Alberto Zanon
Przekład: Joanna Szabunio
Oprawa: twarda
Objętość: 324 strony
Format: 170×260
Cena okładkowa: 99,99 zł
ISBN: 978-83-281-6443-7
Język oryginału: włoski
Seria: Czarodziejki W.I.T.C.H.
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Okładka komiksu Czarodziejki W.I.T.C.H., tom 12

Dwunasty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Ragorlang, stwór żywiący się ludzką energią, i przebiegła Tecla nie dają dziewczynom spokoju. Hay Lin przeżywa koszmary zarówno w snach, jak i na jawie, ponieważ fioletowe potwory zjawiają się także w Sheffield Institute. I tylko dr Folkner, pracujący w szkole tajemniczy lekarz, nie jest zaskoczony. Jaką odgrywa rolę? Jest przyjacielem czy wrogiem? Dziewczyny wkrótce się o tym przekonają! Tymczasem w życiu Will pojawia się niesamowicie przystojny Neil, a Matt wciąż jest w trasie koncertowej zespołu Karmilli. Dumna Cornelia nadal czeka na jakiś gest ze strony Petera i zastanawia się, jak wyznać mu swoje uczucia. Na dodatek tajemnicze zielone światło sprawia, że spełniają się wszystkie życzenia mieszkańców Heatherfield. Czy są szczęśliwi? Na pewno. Świat jednak staje na głowie. Jak to wszystko się skończy? Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygody, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga dwunasta zawiera komiksy z numerów 139–148 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek!

Kolejne komiksy pojawią się w sprzedaży 28 lutego.

{loadmoduleid 1123}