Tegoroczny Pixel Heaven, jak wiemy od pewnego czasu, odbędzie się wyłącznie online.
Do końca liczyliśmy, że uda się nam mimo trudnej sytuacji przeprowadzić wydarzenie w trybie stacjonarnym. Dłużej jednak czekać nie możemy i nie możemy trzymać Was w niepewności. Impreza nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 13–15 listopada w halach Mińska 65. Przenosimy się do sieci – pisał na początku listopada organizator. Tegoroczny Pixel Heaven odbędzie się w dniach 13-15 grudnia i poniżej prezentujemy program imprezy.
Piątek, 13 grudnia
Pixel Heaven online rozpocznie się w piątek, 13 grudnia o godzinie 10 konferencją Pixel Connect 2020.
To konferencja i afterparty stanowiące jednocześnie pierwszy dzień Festiwalu Gier Pixel Heaven 2020. Wydarzenie adresowane do twórców gier wideo oraz wydawców, inwestorów i mediów. Gwarantujemy inspirujące tematy i dyskusje, case studies od praktyków oraz brak pseudobiznesowego bełkotu. Do tego strefa Try My Game - możliwość prezentacji projektów przez developerów.
O godzinie 16 odbędzie się dyskusja Fenomen: Polska grafika cyfrowa, moderatorem będzie Rafał Wiosna.
W projekcie Polska Grafika Cyfrowa biorą udział uznani, polscy twórcy posługujący się najnowszymi technologiami. Ma on za zadanie przybliżyć nowy nurt w sztuce, jakim jest malarstwo i grafika cyfrowa oraz zmienić wizerunek artystów komputerowych. Organizatorzy postawili sobie za cel, aby miarą twórcy posługującego się technikami komputerowymi był jego dorobek artystyczny i wystawowy.
O 16.30 Krótka historia cyberwłamań. Wykład poprowadzi Łukasz Jachowicz z ISEC.
O WannaCry słyszał każdy. O Stuxnecie też - choć już nie każdy pamięta. Nim szpiedzy i przestępcy zeszli do cyberprzestrzeni, wskakiwanie na cudze komputery (i telefony) było bardziej radosną przygodą niż zajęciem dla podwładnych Dona Corleone. 45 minut opowieści o phreakingu oraz najciekawszych włamaniach i incydentach z ostatnich dwóch dekad XX wieku. PS: będzie też o Gumisiach.
O 17.30 Apple – 45 lat niezwykłej historii opowie właściciel Apple Muzeum Polska jacek Łupina.
Od 18.15 na pytania odpowiadał będzie David Pleasance.
David John Pleasance był m.in. dyrektorem generalnym Commodore Electronics Basle Switzerland, wiceprezesem ds. Produktów konsumenckich Commodore Inc Westchester USA i dyrektorem zarządzającym Commodore UK. Niedawno opublikował swoją książkę Commodore - The Inside Story, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. David będzie miał książki, które chętnie podpisze!
Od 19.15 pokaz filmu Commodore: The inside story.
Sobota, 14 grudnia
W sobotę widzimy się od 10 na oficjalnym otwarciu Pixel Heaven 2020.
O godzinie 11.30 spotkamy się z Alexem, czyli Aleksym Uchańskim.
Tradycją jest, że w sobotę, drugiego dnia Pixel Heaven gospodarzem sceny głównej zostaje Aleksy Alex Uchański i prowadzi rozmowy z zaproszonymi przez siebie Gośćmi. Szczegóły niebawem!
O 13 The rise, fall and the rise of Pixel, wykład po angielsu Simona Butlera.
Jeden z weteranów brytyjskiej sceny gier wideo. Pracował m.in. w Imagine, Denton Designs i w Ocean. Odpowiedzialny za kilkadziesiąt tytułów na komputery 8 i 16 bit, ze zdecydowaną przewagą gier na ZX Spectrum. Wśród nich są takie hity jak Platoon, Total Recall, N.O.M.A.D., Batman the Adventure, Miami Vice czy adaptacje North & South i Sim City na ZX Spectrum!
O 13.40 Idykarium Live, moderator Marcin Borkowski z magazynu Pixel. Kiedyś Top Secret, jeśli ktoś w ogóle tego nie wie.
Marcin Borek Borkowski jest gospodarzem znanego i lubianego działu Indykarium na łamach magazynu Pixel. W rozmowie z przedstawicielami niezależnych studiów przybliży uczestnikom rzeczywistość, z jaką zmagają się niezależni twórcy gier wideo.
O 14.30 spotkanie z redakcją PSX Extreme.
Magazyn PSX Extreme ukazuje się nieprzerwanie od 1997 roku. 23 lata historii to dobry czas, aby zebrać w jednym miejscu osoby, które przez ten cały czas tworzyły to charakterystyczne pismo – jedyne w Polsce na chwilę obecną poświęcone wyłącznie grom na konsole. Postaramy się zebrać na głównej scenie Festiwalu możliwie jak najbardziej liczną grupę osób, które miały udział w tworzeniu magazynu PSX Extreme – od samego początku jego istnienia!
O 15.30 organizator zaprasza na blok 6-minutowych prezentacji najciekawiej zapowiadających się premier gier od polskich studiów. 360 heartbeats.
Od 16.20 na pytania będzie odpowiadał John Cutter, moderatro Piotr Mańkowski, redaktor naczelny magazynu Pixel.
Cutter to producent takich tytułów jak Defender of the Crown czy Betrayal at Krondor! Rozmowa będzie o Cinemaware, Dynamixie i nie tylko.
Od 17 Radek Nałęcz i Tadeusz Zieliński oraz ich goście na żywo w Faux Paux.
O 17.40 porozmawiają sobie Adrian Chmielarz i Marcin M. Drews.
Co tam słychać w projekcie Witchfire? W którą stronę może pójść rynek gier wideo? Czy nadszedł czas jakościowych gier "IndieAAA"? Co tam w popkulturze? Tradycyjne spotkanie Adriana i Marcina podczas Pixel Heaven.
O 18.40 nastąpi ceremonia wręczenia nagród Pixel Awards Europe 2020.
O 20 rozpocznie się afterparty.
Niedziela, 15 grudnia
W niedzielę wstajemy trochę później, rozpoczynamy o 10.40 Powrotem do teraźniejszości, Cyberpunk 2020. Prelegent Tomek Kreczmar.
O tym jak cyberpunkowe wizje sprzed dwudziestu kilku lat się nie sprawdziły. A także o tym, jak dziś wczorajszy cyberpunk jest dzisiejszym retro-sf. Wreszcie co fajnego dała nam gra Pondsmitha - poza CP2077 oczywiście. Na okrasę kilka smaczków dotyczących papierowego RPG, o którym znów zrobiło się głośno.
O 11.20 Wojciech Zientara spotka Klausiusza Dybowskiego.
Z okazji 35 urodzin Amigi i Atari ST na scenie spotkają się szefowie Klanów Atari i Commodore w magazynie Bajtek.
Od 12.15 poznamy Najgorsze gry na świecie.
Od 13 na pytania odpowie Lucjan Wencel. Moderować będzie Piotr Mańkowski.
Polak z Doliny Krzemowej, który wprowadził Atari do Polski, tworzył hitowe gry i planuje kolejny projekt!
O 14 wybierzemy się w Podróż laserem w przeszłość z Jackiem Łupiną.
W niedzielę ostatnią atrakcją będzie pokaz projektów growych przygotowanych przez uczniów i studentów w ramach Students Excellence Show. Od 14.40.
Pixel Heaven Games Festival & More to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. konferencja Pixel Connect, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Każda edycja to znakomici goście i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. To już 8. edycja wydarzenia!
Organizatorem Pixel Heaven jest wydawca magazynów PIXEL i PSX Extreme oraz serwisu pixelpost.pl.
Wstęp na tegoroczną edycję online jest darmowy, zarejestrować możecie się na stronie online.pixelheavenfest.com.
Zobacz więcej