Zdjęcie z twittera Stevena Marshalla

Po kilku latach wreszcie konkrety. Zdjęcia do nowego filmu Mortal Kombat ruszą jeszcze w tym roku.

O nowym obrazie osadzonym w świecie Mortal Kombat mówiło się od dobrych kilku lat – mniej więcej od 2011 roku. Zmieniały się plany i nazwiska reżyserów. W końcu jednak nadeszły wiadomości z konkretami. It has began! ..można by powiedzieć.

Kultowa już rola Cary-Hiroyuki Tagawy w pierwszym filmie Mortal Kombat z 1995 roku

 Na swoim twitterze, premier Australii Południowej (stan w Australii), Steven Marshall, poinformował, że filmowcy jeszcze w tym roku ruszą ze zdjęciami do nowego filmu w reżyserii Simona McQuoida (to jego debiut za kamerą). W roli producenta występować będzie jednak, odpowiedzialny za takie filmu jak Aquaman, czy Szybcy i wściekli 7, James Wan. Premier Australii Południowej liczy na dziesiątki milionów dolarów przychodu dla swojego stanu i wiele nowych miejsc pracy związanych z tym, największym jak do tej pory, filmowym przedsięwzięciu realizowanym w tym stanie.


Film nie ma na razie wyznaczonej daty premiery, ale spekuluje się, że będzie to najpewniej rok 2020. Data premiery filmu wyznaczona została na 5 marca 2021 roku. Nie znamy jednak, póki co, żadnych ewentualnych nazwisk aktorów.

Pierwszy film oparty na hitowej serii gier komputerowych swoją premierę miał w 1995 roku. Przy budżecie ok. 18 milionów dolarów dzieło Paula W.S. Andersona zarobiło ponad 122 miliony dolarów, co plasuje go obecnie na 1134 miejscu w rankingu najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Dla prawdziwych fanów jednak nie ma to znaczenia, bo w ich pamięci pozostają kultowe postaci grane przez, wspomnianego już, Tagawę, Christophera Lamberta, Robina Shou czy Bridgette Wilson. W roku 1997 premierę miał sequel Mortal Kombat o podtytule Annihilation. Ten obraz zebrał już znacznie gorsze recenzje i kolejne części już nie powstały. Filmowe uniwersum Mortal Kombat można jeszcze uzupełnić o krótkometrażowy film Mortal Kombat: Rebirth (2010), który miał przerodzić się w pełen metraż, ale ostatecznie otrzymaliśmy jedynie mini serial na kanale Machinima w serwisie YouTube o podtytule Legacy (2011).