Apple w trakcie Spring Loaded zapowiedziało, między innymi, nowe iPady iMaci. 

Nowe iPady Pro wyposażone będą w chip M1. 12,9 calowe tablety dostaną również nowe ekrany, które Apple nazwało Liquid Retina XDR. Nowe iPady dostępne będą od 30 kwietnia w sprzedaży, a wysyłka zamówień nastąpi od połowy maja. Ceny rozpoczynają się od 799 dolarów za model 11 calowy, za model z ekranem 1,9 cala zapłacić trzeba będzie 1099 dolarów.

Nowe iMaci, również wyposażone w chip M1, dostępne będą w palecie siedmiu kolorów. Będą mieć 24 calowe ekrany i wyposażone będą w kamerę o rozdzielczości 1080p. W zastawie będą również bezprzewodowe klawiatury z touch id. Nowe iMaci z podstawowym wyposażeniem i w czterech kolorach dostępne będą w cenie 1299 dolarów. Za nieco lepszą konfigurację i wybór spośród siedmiu dostępnych kolorów zapłacić trzeba będzie 200 dolarów więcej.

Apple wreszcie zaprezentowało również AirTags. Ta konkurencja dla dla urządzeń Tile była już podobno w produkcji we wrześniu ubiegłego roku, ale do tej pory oficjalnie nie zostały zaprezentowane. AirTag jest czymś w rodzaju breloka przypominanego do kluczy lub portfela z możliwością lokalizacji tego przedmiotu za pomocą aplikacji. Zamówienia wstępne składać można już od piątku, cena to 29 dolarów. Wysyłka następować będzie po 30 kwietnia. Komplet czterech AirTagów dostępny będzie w cenie 99 dolarów. Po co to komu? Tego nie wyjaśniono.

Apple pokazało również nowe Apple TV 4K. Sprzęt wyposażony jest w ten sam chip, który obecny już w iPhone’ach XS, XS Max i XR. Za wersję 32 GB zapłacić trzeba będzie 179 dolarów. Nowe Apple TV wyposażone będzie również w nowego, zbudowanego z aluminium, pilota.

Na Spring Loaded pokazano również iPhone’a 12 w kolorze fioletowym. W kolorze tym dostępna będzie wersja standardowa oraz mini. 

Nowości dotyczą również podcastów. Apple w niedługim czasie uruchomi usługę płatnych subskrypcji w swojej podcastowej aplikacji. W przyszłym miesiącu usługa ta ruszy w 170 krajach na świecie. Aplikacja podcastowa otrzyma również wraz z aktualizacją zupełnie nowy wygląd.

 

{loadmoduleid 1126}