Flagowiec realme GT oparty na układzie Qualcomm Snapdragon 888 zadebiutuje w Polsce jeszcze w czerwcu. Będzie to jeden w pierwszych smartfonów z tym procesorem na naszym rynku.

Premiera realme GT z układem Snapdragon 888 odbędzie się jeszcze w czerwcu. Model GT poza topową wydajnością zaoferuje także m.in. innowacyjny mechanizm odprowadzania ciepła i nowoczesne wzornictwo. To jednak nie koniec flagowych premier realme na 2021 rok. W lipcu planowany jest debiut drugiego sztandarowego modelu z serii GT.

Wydajność i wzornictwo w stylu GT

W modelu realme GT 5G znajdzie się najwydajniejszy z układów SoC koncernu Qualcomm – wykonany w 5 nm procesie technologicznym Snapdragon 888. Aby wykorzystać jego topową wydajność, realme zaprojektowało dla swojego flagowca zupełnie nowy mechanizm odprowadzania ciepła oparty na połączeniu miedzi oraz elementów ze stali nierdzewnej (Stainless Steel CV Cooling System). 

Swoim wzornictwem smartfon będzie nawiązywał do oficjalnych kolorów marki realme oraz tradycji wyścigów samochodowych. W jednym z wariantów plecki urządzenia wykończone zostaną naturalną skórą (tzw. pinatex lub skóra wegańska) w jaskrawożółtym kolorze, z czarnym elementem tonującym zaczynającym się od wyspy aparatu. Materiały połączone będą w taki sposób, aby z jednej strony zachować unikalny efekt wizualny, a z drugiej zapewnić ich odporność oraz żywotność.

Więcej niż jeden flagowiec w 2021 roku

Zgodnie z nową strategią dwóch platform i dwóch flagowców, realme zamierza w bieżącym roku wprowadzić do swojej oferty aż dwa smartfony o topowej specyfikacji. Oprócz realme GT 5G, którego poznamy już na początku marca, w portfolio producenta pojawi się również smartfon oparty na chipie MediaTek Dimensity 1200. Strategia ta została nakreślona już w styczniu i potwierdzona przez realme oficjalnie podczas konferencji MWC w Szanghaju. Więcej szczegółów na temat specyfikacji realme GT 5G oraz jego dostępności na poszczególnych rynkach możemy spodziewać się już 4 marca. Wtedy też odbędzie się oficjalna globalna prezentacja urządzenia.