Marzyłem o podróży w kosmos odkąd miałem 5 lat, powiedział Jeff Bezos. Spełni to marzenie już 20 lipca.

Jeff Bezos dwa tygodnie po tym jak ustąpi ze stanowiska CEO Amazonu zamierza polecieć w kosmos. Razem ze swoim bratem, Markiem, będą pierwszymi pasażerami pierwszego tego typu lotu Blue Origin. A jeśli ty, drogi czytelniku, masz wystarczająco pieniędzy możesz się z nimi wybrać. Jedno z miejsc w New Shepard dostępne jest w licytacji, która zaczyna się od poziomu 2,8 miliona dolarów. Aukcja zakończy się 12 czerwca.


 

Pierwsza pasażerska misja New Shepard od Blue Origin będzie zarazem 16 lotem w historii firmy. Rakieta wyniesiona zostanie na wysokość 100 kilometrów, a sam lot potrwa 11 minut. Szczęśliwiec, który wylicytuje lot ramie w ramię z Jeffem Bezosem i jego bratem przejdzie trzydniowe szkolenie w bazie Blue Origin w Teksasie. W czwartym dniu przygody odbędzie się sam lot. Sama kapsuła kosmicznego turysty, jak opisuje Blue Origin, będzie luksusowo wyposażona i bedzie posiadać największe okna, jakie kiedykolwiek pojawiły się w statku kosmicznym. Wszystko to oczywiście, aby doznania z lotu w przestrzeń kosmiczną były jeszcze mocniejsze.

Blue Origin to jedna z amerykańskich firm przemysłu kosmicznego, które planują w najblizszej przyszłości skomercjalizowanie lotów w kosmos. Obok firmy założonej przez Bezosa najbardziej popularne to Virgin Galactic, założone przez miliardera Richarda Bransowna i Space Exploration Technologies Corp. Elona Muska.

O podróży w kosmos marzyłem odkąd skończyłem 5 lat. Teraz to marzenie sie spełni 20 lipca, a obok mnie będzie mój brat. Najwspanialsza przygoda z moim najlepszym przyjacielem, powiedział Jeff Bezos.