Tydzień Atari na Geekwebie się skończył, ale to nie znaczy, że o Atari nie będziemy już pisać. Tym bardziej, kiedy pojawia się taki news.

Atari, które było bohaterem kilkunastu tekstów na Geekwebie w ostatnim tygodniu, który nazwaliśmy Tygodniem Atari, chce przejść od wydawania małych gier na komórki do produkcji dużych pecetowych i konsolowych tytułów. Atari obecnie należy do Francuzów, firma zmieniła nazwę na Atari SA z wcześniejszej, również znanej marki na rynku gier wideo, Inforgrames. W kwietniu tego roku Atari rozbiło się również na dwa podmioty – Atari Gaming, zajmujące się rozwijaniem platformy VCS i rynkiem gier w ogóle oraz Atari Blockchain, skoncentrowane na tokenie Atari i technologii z tym związanej.

Atari Gaming chce teraz skupić się na dużych tytułach na PC i konsole. Jednoczesnie Atari chce porzucić projekty związane z Atari Casino, a projekty free to play, takie jak Roller Coaster Tycoon Stories, Crystal Castles, Castles & Catapults, Ninja Golf, and Atari Combat: Tank Fury, zostaną sprzedane lub zamknięte. Pierwszy duży tytuł od Atari ma pojawić się jeszcze w tym roku fiskalnym, który kończy się w kwietniu 2022 roku i podobno jest już nawet w produkcji. Niestety, żadnych bliższych informacji na ten temat nie podano. 

Zmiana strategii kosztować będzie Atari 5,9 miliona dolarów.

{loadmoduleid 1123}