Jackson Palmer, współtwórca dogecoina, uważa, że wszystkie kryptowaluty to oszustwo. To system, który pozwala bogatym wzbogacić się jeszcze bardziej.

Jackson Palmer, współtworca kryptowaluty dogecoin, który w zasadzie od 2019 roku był nieaktywny na Twitterze (swoje konto włączył w tryb prywatności) oświadczył niespodziewanie, już na otwartym kanale, że jego zdaniem wszystkie kryptowaluty to bazujące na oszustwie systemy, które pozwalają bogacić się już bogatym i niewiele różnią się od systemu z którym mieli walczyć.

{loadmoduleid 1105}

 

Dochodzę do wniosku, że kryptowaluta jest z natury prawicową, hiperkapitalistyczną technologią stworzoną przede wszystkim w celu zwiększenia bogactwa swoich zwolenników poprzez połączenie unikania podatków, zmniejszonego nadzoru regulacyjnego i sztucznie wymuszanego niedoboru. Wykorzystanie finansowe niewątpliwie istniało przed kryptowalutą, ale kryptowaluta jest prawie celowo stworzona po to, aby uczynić ścieżkę spekulacji bardziej wydajną dla tych na szczycie i mniej zabezpieczoną dla słabszych, napisał na Twitterze.

To nie pierwszy raz, kiedy Palmer krytykuje rynek, który niegdyś sam współtworzył, ale odszedł z projektu w 2015 roku.

Cała ta dyskusja na temat potencjału inwestycyjnego w kryptowalutach jest martwiąca. Nie idzie to w tym kierunku dla którego technologia ta powstała. Mam wiele zaufania do załogi stojącej za tym oprogramowaniem, ale myślę, że wiele mówi o obecnym rynku kryptowalut to, że żeton z psim pyskiem w logo, który nie otrzymał żadnej aktualizacji oprogramowania od dwóch lat sięga miliardowej kapitalizacji, mówił serwisowi CoinDesk w 2018 roku.

Drugi współtwórca dogecoina, podpisujący się jako Mike, napisał, że tezy wysuwane przez jego kolegę są warte przemyślenia.

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w 2013 roku. Do roku 2014 radziła sobie jako tako po czym została niemal zapomniana. Potemprzyszedł jednak boom na kryptowaluty, których wycena rosła do historycznych rekordów, który dogecoin osiągnął w maju 2021 roku, tuż przed tym, jak rynek załamał się. Dogecoin po spadku wciąż ma jednak kapitalizację rynkową na poziomie 25 miliardów dolarów, co czyni z niego jedną z dziesięciu największych kryptowalut pod tym względem na obecnym rynku.