19 lipca w Singapurze wejdą w życie nowe zasady dotyczące spożywania posiłków w lokalach. osobne dla zaszczepionych na Covid-19 i osobne dla osób niezaszczepionych.

Od 19 lipca, jeśli w restauracji lub innym punkcie sprzedaży żywności i napojów, grupa osób będzie liczyła co najmniej pięc osób, to osoby niezaszczepione będą musiały legitymować się negatywnym (szybkim) testem na obecność koronawirusa. Jeśli takiego nie okażą spożycie będzie możliwe jedynie w grupach dwuosobowych. Z zasad tych wyłączone są dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby, który nie mogą przyjąc szczepionki przeciwko Covid-19.

W Sinapurze za osobę w pełni zaszczepioną uważa się taką, która przyjęła drugą dawkę szczepionki Pfizera lub Moderny i od tego czasu minęły trzy tygodnie. Na piątkowej, wirtualnej konferencji prasowej, minister zdrowia Singapuru poinformował, że w jego kraju ponad 70 procent populacji przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki, a 45 procent jest w pełni zaszczepionych. W ciągu kilku następnych dni statystyka ta osiągnie 50 procent populacji, wynika z harmonogramu rejestracji na szczepienie. W Singapurze wciąż zakaz działalności mają kluby nocne, bary i, bardzo popularne w Azji, lokale karaoke.