Lionel Messi podpisał kontrakt z paryskim PSG. Jako prezent powitalny słynny Argentyńczyk otrzymał od nowego klubu pakiet kryptowaluty PSG Fan Tokens.

Lionel Messi, piłkarski geniusz, po ponad 20 latach spędzonych w FC Barcelona, przeniósł sie do Paryża, gdzie podpisał dwuletni kontrakt z PSG z opcją przedłużenia o rok i rocznymi zarobkami na poziomie 41 milionów euro oraz bonusem przy podpisaniu kontraktu w wysokości 30 milionów euro. Paryski klub poinformował dziś, że część powitalnego bonusu Argetyńczyka to kryptowaluta PSG Fan Tokens.

PSG Fan Tokens zostało stworzone w styczniu ubiegłego roku z udziałem platformy Socios.com. Powstanie tokena miało stworzyć nową bazę fanów klubu. Po podpisaniu przez Messiego kontraktu i ujawnieniu przez klub, że otrzymał on również pakiet klubowej kryptowaluty notowania tokena znacznie wzrosły. Obecnie jest on wyceniany na nieco ponad 42 dolary i tylko dziś jego cena wzrosła o ponad 7 procent (w momencie pisania tych słów). 

Na grafice notowania kryptowaluty PSG Fan Token z dnia 12 sierpnia

Marc Armstrong, CPO w PSG, w oświadczeniu powiedział, że token sprawił, że paryski klub zyskał zupełnie nową bazę fanów, dał klubowi również niezależne, cyfrowe źródło dochodu. Na podobny krok wydania własnego tokena zdecydował się w marcu tego roku inny, słynny piłkarski klub, Manchester Utd.