Warner Bros. na fali powrotu do popularności Keanu Reevesa wraca do uniwersum Matrixa. Premiera The Matrix Resurrections 22 grudnia. 

Z pierwszego zwiastuna dowiadujemy się, że Neo żyje w Matrixie, bierze niebieskie pigułki i spotyka Trinity, która go nie zna, bo oboje zyją w Matrixie. Jednak Neo spotyka też Morfeusza, albo kogoś kto ma być nowym (innym? młodszym?) Morfeuszem i cały bałagan zaczyna się od nowa.

Czwarty film z serii, o tytule The Matrix Resurrections powstał pod okiem Lany Wachowski i z udziałem gwiazd oryginalnego filmu, Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss. W pisaniu scenariusza Lanie Wachowski pomagali Aleksandar Hemon i David Mitchell. 

Pierwszy Matrix miał swoją premierę 31 marca 1999 roku. Film ten okazał się dziełem kultowym, wywarł ogromny i niezaprzeczalny wpływ na kulturę, technologię i przemysł filmowy. Z budżetem 63 milionów dolarów zarobił 463 miliony dolarów. Wydany na DVD był pierwszym filmem sprzedanym w ponad milionie egzemplarzy, a następnie pierwszym, który przekroczył granicę trzech milionów sprzedanych egzemplarzy. Matrix zgarnął także 4 nagrody Oscara, z Keanu Reevesa zrobił jeszcze większą gwiazdę, a cytaty z filmów znane są w każdym zakątku świata. Kolejne dwie odsłony nie były już tak przełomowe, ale znowu przyciągnęły do kin miliony widzów. Łącznie trylogia sióstr (braci) Wachowski zarobiła 1,6 miliarda dolarów na całym świecie.

O filmach, grach, książkach i technologiach rozmawiamy w podcaście Zero-jedynkowy. Wpadnij, posłuchaj, zasubskrybuj. Jesteśmy na Spotify i innych agregatorach podcastowych.

{loadmoduleid 1126}