Po piątkowym orzeczeniu sądu w sprawie Epic kontra Apple, Epic zdążył już złożyć odwołanie. 

Po piątkowym orzeczeniu sądu Epic Games złożyło odwołanie do sądu wyższej instancji. Twórcy Fornite nie odpuszczają w oskarżeniach Apple o praktyki monopolowe i wykorzystywanie swojej pozycji na rynku.

I choć Apple, zdaniem sądu, nie ma prawa do blokowania innych systemów płatności wewnątrz aplikacji, które znajdują się w ich AppStorze to sąd nie dopatrzył się w przedstawionych przez Epic dowodach jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy to działanie mające charakter wykorzystywania swojej pozycji monopolistycznej. W piątkowym rozstrzygnięciu sąd nakazał również zapłaty na rzecz Apple przez Epic 30 procent kwoty, jaką firma zarobiła w okresie w którym wprowadzono własny system płatności w Fornite, za co Apple zdjęło sztandarowy produkt Epic ze swojego sklepu z aplikacjami.

Sąd orzekł również, że w przyszłości Apple nie może już blokować możliwości wprowadzenia alternatywnych systemów płatności w aplikacjach deweloperów, którzy swoje produkty mają dostępne w AppStore. Teraz sprawą zajmie się wyzsza instancja.