Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ostatnie dwa dni na zgłoszenie gier do Intel Pixel Awards Europe 2023

Michał Miśko
Opublikowano
Ostatnie dwa dni na zgłoszenie gier do Intel Pixel Awards Europe 2023
Pixel Heaven 2023

Już w ten piątek – 28 kwietnia – mija termin zgłaszania gier, które staną w szranki podczas konkursu Intel Pixel Awards Europe 2023.

Pixel Awards Europe to najważniejsza nagroda przyznawana grom niezależnym w Europie, do której twórcy mogą zgłosić gotowe produkcje, gry we wczesnym dostępie i dema, które powalczą o uwagę jury i publiczności w dwunastu różnorodnych kategoriach. Już w najbliższy piątek, 28 kwietnia, mija termin na zgłoszenie gier, które staną w szranki podczas konkursu, którego tegorocznym sponsorem tytularnym jest firma Intel.

Zgłoszone produkcje podlegają ocenie Jury, które wyłania finalistów, spośród których wybrani zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach konkursowych. Są to: Big Fish Grand Prix, Indie Grand Prix, Best Gameplay (najlepsza rozgrywka), Best Art (najlepsza oprawa wizualna), Best Audio (najlepsza oprawa audio), Best Story (najlepszy scenariusz), Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro), Big Bang! (największe zaskoczenie), Best Student (najlepszy projekt studencki), Total Blackout (najlepsza gra planszowa), Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy) oraz Nagroda Specjalna Publiczności Festiwalu.

Pixel Heaven 2023

Tegoroczny Pixel Heaven odbędzie się w dniach 26-28 maja w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie. Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Wśród gości specjalnych w tym roku znajdą się Robert Jaeger, twórca gry Mantezuma's Revenge, oraz Mike Dailly, twórca The Lemmings. Jak zwykle na Pixelu pojawi się również współzałożyciel Sensible Software, Jon Hare. Gośćmi będą również Jim Bagley oraz Simon Butler i małżeństwo Coufieldów.

Podczas Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 powstanie strefa Tetrisa Klasycznego, w której odbędą się Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym. Turniej będzie stanowił jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Portland.

 

 technologia i rozrywka