Nie ma lepszej promocji szczepionek na Covid-19 jak to, co dzieje się w krajach w których zaszczepienie populacji sięga wysokiego procenta.

Anglia nie zanotowała zgonu w związku z Covid-19 w ciągu 24 godzin (dotyczy niedzieli). To pierwszy tego typu przypadek w tym kraju będącym członkiem Zjednoczonego Królestwa od 14 miesięcy. To najlepsza promocja skuteczności szczepionek i jedyny sposób na zakończenie trwającej niemal od półtora roku pandemii.

Szkocja i Irlandia Północna w tym samym czasie również nie zanotowały przypadków śmiertelnych związanych z koronawirusem SARS-CoV-2. W Walii z powodu Covid-19 zmarły w opisywanej dobie cztery osoby. Wielka Brytania to piąty kraj na świecie pod względem ilości osób zmarłych w związku z pandemią. Na Wyspach zmarło ponad 127 tysięcy osób. Jednak Wielka Brytania to również (nie licząc Unii Europejskiej) piąte państwo świata w którym szczepi się najwięcej. Obecnie zaszczepiono tam co najmniej jedną dawką ponad 53 miliony osób. W pełni zaszczepione jest tam ponad 26 procent społeczeństwa.

{loadmoduleid 1123}